Флаш метод за преподаване на четене

Флаш метод за преподаване на четене Традиционно методът флаш включва физически флаш карти, които Вие или си купувате или правите и които бързо показвате на детето си. Проблясващите карти (със скорост по-малка от една секунда на карта) са ефективен метод за преподаване на бебета по две причини: • Информацията, представена бързо по-лесно се прхваща от…

Още

Трудно или лесно?

Трудно или лесно? Лесно е Понятията на възрастните за “трудно” и “лесно” са неприложими за деца. Ние, възрастните, поемаме смелост да твърдим, например, че тази книга е твърде сложна за дете или че детето не може да оцени по достойнство класическата музика. Но на какво основание правим такива изводи? За детето, което няма ясни, стабилни представи…

Още

Травма преди раждане

Травма преди раждане Въздействието на травмата, което може да има върху детето, не започва само след раждането му… може да започне преди, когато все още е в тялото на майка си. ТРАВМА ПРЕДИ РАЖДАНЕ In utero е терминът, използван за описване на неродено дете, което все още е вътре в тялото на майка си –…

Още

Томас Верни – Експертите по ранно детско обучение

Томас Верни – експерт по пре- и перинаталана психология Хармония на утробата Томас Верни, психиатър и основател на Пре- и постнаталната психологична Асоциация на Северна Америка (PPPANA), е един от водещите световни експерти за ефекта на пренаталната и ранната постнатална околна среда върху развитието на личността. В неговата книга „Възпитаване на нероденото дете”, която пише…

Още

Тимоти Кейлинг – Експерти за ранно обучение

Тимоти Кейлинг – Експерти за ранно обучение Метод на естественото четене Методите за преподаване на четене, описани kaтo флаш метод и мултисензорен метод включват представяне на думи на вашето дете на карти, книги или на телевизора или компютъра. Преподавани по този начин, децата изграждат речник на „зрели думи“ (цели думи, които могат да четат наоколо).…

Още

Стимулиране на сетивата на бебето ви

Стимулиране на сетивата на бебето ви Сега, когато вече се се грижим за физическото и емоционалното благополучие на мама, което има пряко въздействие върху здравето на бебето, е време да разберем как можем да стимулираме пробуждащите се сетива на бебето – по подходящ начин и във подходящо време. Ето какво трябва да знаете:   Стимулиране…

Още

Сетивата на вашето бебе

Сетивата на вашето бебе През първите 12 месеца вашето бебе расте от самоосъзнаване на себе си до състояние да оцени и да се наслади на заобикалящата го среда. Неговите пет сетива се развиват много бързо. Слух: При раждането си бебето може да разпознае гласа на майка си – и евентуално на баща си. То ще…

Още

Рене ван де Кар – Експертите по ранно детско обучение

Рене ван де Кар – Експертите по ранно детско обучение Пренаталната класната стая Рене Ван де Кар е един от най-ранните пионери на пренаталната стимулация, и учи родителите как да стимулират техните неродени бебета чрез музика и други упражнения в своя Пренатален университет в Калифорния САЩ. В книгата си, „Докато очаквате:Своя собествена пренатална класна стая”…

Още

Ранното детство- гениално състояние

Ранното детство – гениално състояние Учене с лявото полукълбо Ученето с лявото полукълбо изисква съзнателно усилие, ученето с десния мозък се случва подсъзнателно, и то без усилие. При малките деца, дясното полукълбо е активирано – което помага да се обясни как децата попиват информация като гъби. При малките деца (както и при учени и гении),…

Още

Развитие на главния мозък

Развитие на главния мозък Съгласно съвременните изследвания към възраст от 3 години развитието на клетките на главния мозък вече е завършено на 70-80%.   Не означава ли това, че сме длъжни да насочим усилията си към по-ранното развитие на детския мозък до 3-годишна възраст? По-ранното развитие не предлага насилствено захранване на кърмачетата с факти и…

Още

Пример за седемдневно обучение

Пример за седемдневно обучение Понеделник: Мога да чета След като детето ви е на възраст 4 месеца, можете да започнете да използвате програмата за Малък Четящ за да го научите да чете. Съставете комплекти от думи, които сте приготвили сами, купили или свалили от moetoslunce.com, които да съдържат 20-50 думи (по-малко, ако детето ви е…

Още

Подхранване на човешкия потенциал

Подхранване на човешкия потенциал Разбирането на нашите най-ранни преживявания от гледна точка на бебето и как тези преживявания задвижват житейските модели е интензивно изследвано в областта на пренаталната и перинаталната психология в продължение на повече от 40 години. Областта използва този обектив, за да се съсредоточи върху най-ранния ни човешки опит от зачеването през бременността…

Още

Обучение на дясното полукълбо

Обучение на дясното полукълбо Ако интелигентността се определя като способност да се учи, тогава бебетата са гении. Мозъкът им има такава висока пластичност, че вашето бебе изучава чужди езици без усилия. Просто чрез осигуряване на положителна умствена стимулация, можете да спомогнете за укрепването на нервните пътища, които да положат основите на когнитивната, емоционалната и социалната интелигентност. Повечето…

Още

Обучение на вашето бебе – как да чете?

Обучение на вашето бебе – как да чете? Бебетата да четат? Подобно на много хора, първоначалната ви реакция може да бъде скептична. Но не само е възможно да научите бебето да чете, също е лесно да се направи (по-лесно, отколкото ако изчакате, докато детето ви е на пет или шест години). По-важното е, че вашето…

Още

Мултисензорeн метод за преподаване за четене

Мултисензорен метод за преподаване Въведение   Мултисензорният метод за преподаване на бебета на четене включва използването на книги, DVD, PowerPoint слайдшоу и / или компютърен софтуер, за да се илюстрират значенията на думите чрез множество сензорни канали – визуални, слухови и кинестични (включително правене, докосване, мирис и вкус). Предоставянето на информация чрез няколко сензорни канала…

Още

Масаж на бебето

Масаж на бебето Детският масаж е бил използван в продължение на векове, най-главно в африканските и азиатските държави. Съвсем наскоро, западният свят започна да се интересува от научно доказаните ползи от масажа и за двете стани -бебето и майката.   История на бебешкия масаж В страни като Нигерия, Индия, Бали и Фиджи – и сред…

Още

Макото Шихида -Експертите по ранно детско обучение

Макото Шихида -Експертите по ранно детско обучение Въведение Основната цел на неговото обучение е да се извлекат потенциала и талантите на децата, които вече присъстват в дясното полукълбо на мозъка. Покойният Макото Шихида е много уважавана фигура в Япония и в Азия. Извън Япония центровете за ранно обучение, използващи метода Шихида, могат да бъдат намерени…

Още

Кога да започна?

Кога да започна? Кога да започнете преподаването на детето ви ще зависи от два основни фактора: възрастта на детето и предмета, който представлява най-голям интерес за преподаване. В утробата Ако бебето ви не се е родило още, погледнете статията за стимулиране сетивата. Да гооворите, пеете и четете на Вашето бебе са едни от най-важните неща,…

Още

Какво можете да правите след раждането на бебето?

Какво можете да правите след раждането на бебето? Сега, когато бебето ви най-накрая е тук, трябва да се насладите на взаимодействието с него колкото е възможно повече.Говорете, четете и пейте на вашето бебе. Прегръщайте го и го целувайте. Прекарвайте време да играете с него, следвайки неговото ръководство, когато може да ви покаже какво го интересува.…

Още
Какво може бебето?

Какво може бебето?

Какво може бебето? Даже 5-месечното бебе може да оцени Бах. В едно от предприятията на фирмата Сони e било организирана детска градина. Там провеждат изследване, за да изяснят каква музика обичат децата. Резултатите биват неочаквани. Най-вълнуващата музика за бебетата се оказва 5-та симфония на Бетовен! Популярните песни, които излъчват от сутрин до вечер по телевизията,…

Още

Какво е стимулиране на кърмачетата?

Какво е стимулиране на кърмачета? Дефиницията е проста и ясна: това са дейности, които възбуждат или стимулират усещането за зрение, звук, допир, вкус и мирис на бебето ви. Детската стимулация може да спомогне за подобряване на обхвата на вниманието на бебето ви, паметта, любопитството и развитието на нервната му система. Освен това, стимулирането на сетивата на…

Още

Какво е стимулация на бебета?

Какво е стимулация на бебета? Определението е ясно и просто: Това са дейности, които предизвикват или стимулират сетивата на вашето бебе – зрение, слух, допир, вкус и мирис. Детската стимулация може да подпомогне за подобряване на внимание на вашето бебе, както и на памет, любопитство, и развитието на нервната система. В допълнение, чрез стимулиране на…

Още

Какви методи за обучение на бебета има?

Какви методи за обучение на бебета има?   Преди да можете да решите на какво да научите детето си трябва да се знае какви възможности имате. Това можете да видите и проучвайки интернет и библиотеките, но аз ще ви дам тази информация обобщена. Разгледайте информацията за всички най-добре програми за обучение! Това е обобщение на…

Още

Как да преподаваме?

Как да преподаваме? Ако си мислите, че да преподаваш на детето си означава просто да даваш уроци – помислете отново!В действителност има няколко специални съставки, които ще ви трябват дори повече от учебни материали, програми или план за урока.Съберете ги всички заедно –товае рецептата на Моето Слънце за преподаване с успех!  Съставки: 1 чаша привързаност…

Още

Защо играта е важна?

Защо играта е важна? Играта е най-естественото нещо в света, но това, което може би не знаете е, че има много повече в нея, отколкото просто да се забавлявате. Това е чрез играта вашето дете ще развие основни житейски умения, ще се научи как да взаимодейства с връстници и възрастни, да открива творчество, да адаптира…

Още

Защо децата са непослушни? Четири цели на поведението им!

Защо децата са непослушни? Четири цели на поведението им! За децата е много важно да принадлежат към семейството си, към приятелите си, към групата. Те искат да знаят, че са приети от другите.  За тази цел те имат или добро или лошо поведение.  Децата, които показват лошо поведение са обезкуражени. Те вече не вярват, че…

Още

Защо да започнем рано да учим бебето си?

Защо да започнем рано да учим бебето си? Периода от раждането до осем годишна възраст – и специално от раждането до три годишна – е критичен за развитието на мозъка на бебето. Това е така, защото в първите години на живота лежи неврологичната основа за интелектуалния растеж в юношеството и зрелостта. От момента на зачеването,…

Още

Жените, които изпитват безпокойство раждат по-често преждевременно

Жените, които изпитват безпокойство раждат по-често преждевременно Ново проучване на  университета UCLA в Америка установи, че тревожността, специфична за бременността и раждането, е свързана с по-кратка бременност бременност и по-ранни раждания. Един инструмент за скрининг, приложен през първия триместър, може надеждно да предвиди ранно раждане. Скринингът за депресия по време на бременност и след раждането…

Още

Емоциите на вашето бебе

Емоциите на вашето бебе Часта от мозъка, която отговаря за обработката на емоции, е една от първите, които се развива след раждането. За първите няколко седмици, емоционалното състояние на бебето ви ще бъде доста черно-бяло – то или ще бъде щастливо или нещастно.До 3 месеца, опита ще направи емоциите му по-контрастни. Когато предният дял на…

Още

Езикови умения на вашето бебе

Езикови умения на вашето бебе За вашето бебе усвояването на език е вродено умение – мозъците на бебетата са програмирани да научат език.Критичният прозорец за развитие на речта е от раждането до тригодишна възраст.Ето някои основни етапи, за които да се погрижите:• До първия си рожден ден вашето бебе може да произнася повечето гласни и…

Още

Д-р Робърт Тицер – Експерти за ранно обучение

Д-р Робърт Тицер – Експерти за ранно обучение Въведение Робърт Тицер е изследовател на детското развитие и създателят на системата „Бебето ви може да чете“ за преподаване на бебета. Бебето ви може да чете DVD-та и книги са публикувани за пръв път през 1997 г.Методите на поредицата се основават на собствените изследвания на Тицер, включително…

Още

Глен Доман – Експертите по ранно детско развитие

Глен Доман – експертите по ранно детско развитие Въведение Глен Доман е физиотерапевт и пионер в областта на детското развитие на мозъка. През 1955 г. той основава Институт за постигане на човешкия потенциал (IAHP), организация с нестопанска цел, осигуряваща учебни програми и книги, предназначени за подобряване и ускоряване на психическото и физическото развитие на нормалните,…

Още
Сърце до сърце

Въведение в пренаталното обучение

Въведение в пренаталното обучение Учене преди раждането Най-натовареното време в живота на всеки се случва преди раждането! Не само вашето бебе ще расте от размера на боровинка до напълно функциониращо човешко същество, но всяка тъкан и орган на тялото му ще израстват от някогашната само една клетка.Но има много повече за времето в утробата на…

Още

Виждайки като Айнщайн

Виждайки като Айнщайн Саванти или аутисти или малки деца… Ако ви е познато, вероятно е защото сте запознати с феномена саванти – аутисти или по друг начин казано хора с умствена изостаналост и с гениални умения в определени области.Според проучвания, използващи сканиране с функционалния ядрено-магнитен резонанс двете, гении и саванти показват по-голямо от средното активиране…

Още

Брилянтни бебешки игри

Брилянтни бебешки игри Има толкова много забавни дейности, които вие и вашето бебе може да направите, някои от които също могат да му помогнат да се развие, като стимулиратт мозъка му. Различните дейности целят да подобрят различни неща като слухови и визуални умения и могат да бъдат модифицирани така, че да пасват на вашето дете,…

Още

Брент Логан – Експертите по ранно детско обучение

Брент Логан – Експертите по ранно детско обучение Пренаталният институт Брент Логан е известен със своите пионерски изследвания в областта на пренаталната стимулация. Той е директор на Пренаталният Институт във Вашингтон САЩ и е посветил голяма част от живота си на изучаване обогатяването на плода. През 1995 г. той е измисля система, основана на повече…

Още

„Използвай го или го изгуби „

„Използвай го или го изгуби „ Процесът на резитба е илюстрация на високата пластичност (приспособимост) на младите мозъци, които са буквално изваяни от средата, в която те са израстнали. Научно изследване за това как точно опита оформя мозъка е довело до теорията за „критични периоди“ – определени периоди от време, в който трябва да се…

Още